nupupusle-hobune-1
nupupusle-hobune-2

anatoomia nupupusle “Hobune”

 2,00  - 4,00  perioodi hind

Anatoomia nupupusle “Hobune” on 7-osaline, hoolikalt kavandatud õppevahend, mis põhineb Montessori pedagoogika põhimõtetel, pakkudes lastele haaravat viisi hobuste kehaehituse uurimiseks.

Kategooria:
Perioodipõhine tasu : anatoomia nupupusle “Hobune”
1 - 7 päeva : 2,00  Fikseeritud
8 - 14 päeva : 3,00  Fikseeritud
15 - 30 päeva : 4,00  Fikseeritud
Rendi algus
Rendi lõpp

Kirjeldus

Anatoomia nupupusle “Hobune” pusletükid kujutavad endast hobuse keha olulisi osi:

  • Pea: Hobuse pea ütleb palju selle looma kohta. Ideaalis peaks pea pikkus olema võrdne 2/5 hobuse kõrgusest. Hobuse näoprofiil oleneb kolju kujust.

  • Kael: Kael ühendab hobuse pea ja keha. Hobuse kaela ehitus sõltub tõust. Hobuse kaela ülemist joont kroonib lakk – pikem karvastik hobuse kaelal ja seljal. Karvkatte peamine eesmärk on kaitsta hobust keskkonnamõjude eest. Lisaks kaitsefunktsioonile aitab lakk ka reguleerida hobuse kehatemperatuuri, kuna see võib sooja ilmaga aidata higi aurustamist ja talvel kaitsta külma eest.

  • Kere: Kerel eristatakse erinevaid piirkondi: rinnak, selg, nimmeosa ja puusad.Saba: Loodus on korraldanud nii, et hobused ei räägi, vaid väljendavad oma tundeid ja emotsioone kehakeele abil. Üks kõige aktiivsemaid kehaosi, mis vastutab suhtlemise eest, on hobuse saba. Saba mängib olulist rolli, aidates hobustel säilitada tasakaalu, kuna see ei koosne lihtsalt karvadest, vaid on selgroo jätk. Sõltuvalt hobuse tõust võib sabal olla kuni 18 selgroolüli.

  • Jäsemed: on olulised hobuse toe ja liikuvuse tagamisel. Suurem osa hobuse raskusest jaotub tema esijalgadele. Samal ajal on tagajalgadel oluline roll – need loovad liikumiseks vajaliku impulsi ja aitavad hobusel säilitada tasakaalu. Hobuse jalgade hädavajalik osa on kabjad. Leidub vanasõna, mis ütleb: “Kui pole kapju, pole hobust”, ja see on tõde. Kabjad kannavad hobuse raskust ja neelavad liikumisel tekkivaid lööke. Kabja kuju ja kvaliteet sõltuvad hobuse tõust, tööst, mida ta teeb, toitumisest, ümbritsevast keskkonnast.

Montessori nupupusled erinevad tavalistest pusledest, kuna iga tükk kujutab kindla looma- või taimeosa ja peab sobima täpselt
etteantud kohale. Iga pusletüki juurde kuulub väike nupukujuline käepide, mis teeb tükkide haaramise lastele lihtsaks ning aitab
samal ajal arendada nende käelihaseid. Need huvitavad ja elutruud õppevahendid soodustavad väikelaste käe-silma koordinatsiooni ja peenmotoorika arengut, laiendades ühtlasi nende sõnavara ning toetades loogilise mõtlemise arengut. Need pusled on suurepärased vahendid, et äratada lastes huvi loodusteaduste vastu.

Lisainfo

Bränd

Põhimaterjal

Sobilik vanus

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “anatoomia nupupusle “Hobune””