nupupusle-kala-1
nupupusle-kala-2

anatoomia nupupusle “Kala”

 2,00  - 4,00  perioodi hind

Anatoomia nupupusle “Kala” on Montessori pedagoogika alusel loodud 7-osaline õppevahend, mis pakub lastele põnevat ja kaasahaaravat võimalust tundma õppida kala kehaehitust.

Kala keha jaguneb kolmeks osaks: pea, keha ja saba. Nende osade piirid on suhtelised, kuna kala on voolujooneline, külgedelt kokkusurutud ning ei näita selget üleminekut pea ja keha vahel ning keha ja saba vahel.

Kategooria:
Perioodipõhine tasu : anatoomia nupupusle “Kala”
1 - 7 päeva : 2,00  Fikseeritud
8 - 14 päeva : 3,00  Fikseeritud
15 - 30 päeva : 4,00  Fikseeritud
Rendi algus
Rendi lõpp

Kirjeldus

Anatoomia nupupusle “Kala” pusletükid kujutavad endast kala keha olulisi osi:

  • Pea: kalad kasutavad hingamiseks lõpuseid, mille kaudu nad eraldavad veest hapnikku ja eritavad süsihappegaasi.

  • Keha: ujudes painutavad kalad oma keha ja kasutavad uime ujumiseks. Külgedel olevad paarilised uimed, nagu rinna- ja kõhuuimed, toimivad piduritena, võimaldades kaladel sukelduda ja aeglaselt liikuda. Selja- ja pärakuuimed aitavad hoida keha tasakaalus. Kala keha küljel kulgeb küljejoon, mis aitab kalal tajuda vees liikumist, vältida takistusi ja liikuda pimeduses teiste kalade vahel.

  • Saba: on varustatud mitme uimega, seedesüsteemi lõpuga ning osaga küljejoonest. Sabauimed mängivad olulist rolli kalade liikumises ja manööverdusvõimes ujudes.

Montessori nupupusled erinevad tavalistest pusledest, kuna iga tükk kujutab kindla looma- või taimeosa ja peab sobima täpselt etteantud kohale. Iga pusletüki juurde kuulub väike nupukujuline käepide, mis teeb tükkide haaramise lastele lihtsaks ning aitab samal ajal arendada nende käelihaseid. Need huvitavad ja elutruud õppevahendid soodustavad väikelaste käe-silma koordinatsiooni ja peenmotoorika arengut, laiendades ühtlasi nende sõnavara ning toetades loogilise mõtlemise arengut. Need pusled on suurepärased vahendid, et äratada lastes huvi loodusteaduste vastu. 

Lisainfo

Bränd

Põhimaterjal

Sobilik vanus

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “anatoomia nupupusle “Kala””