nupupusle-leht-1
nupupusle-leht-2

bioloogia nupupusle “Leht”

 2,00  - 4,00  perioodi hind

Bioloogia nupupusle “Leht” on Montessori pedagoogika alusel loodud 7-osaline õppevahend, mis pakub lastele põnevat ja kaasahaaravat võimalust tundma õppida lehtede struktuuri.

Kategooria:
Perioodipõhine tasu : bioloogia nupupusle “Leht”
1 - 7 päeva : 2,00  Fikseeritud
8 - 14 päeva : 3,00  Fikseeritud
15 - 30 päeva : 4,00  Fikseeritud
Rendi algus
Rendi lõpp

Kirjeldus

Bioloogia nupupusle “Leht” pusletükid esindavad lehe peamisi komponente:

  • Lehetupp: on taime lehe leherootsu alumine osa, mis täielikult või osaliselt ümbritseb vart.

  • Leheroots : on taime lehe varretaoline osa, mis ühendab lehelaba või -labasid varrega või oksaga.

  • Leherood: lehel saab eristada kesk- ehk pearoodu (nimetatakse ka I järgu rooks), neist jagunenud külgroodusid (ka II järgu rood) ja viimastest omakord jagunenud rood (III jne järgu rood).

  • Lehelaba: on lehe peamine, fotosünteesiv osa. See on lehe kõige laiem, suurem ja silmapaistvam osa. Enamasti kinnitub lehelaba varrele rootsu abil, rootsuta lehelabad kinnituvad vahetult varrele, moodustades sageli lehetupe. Lehelabal saab eristada tipmist osa ehk lehetippu ja alumist osa ehk lehelaba alust.

Montessori nupupusled erinevad tavalistest pusledest, kuna iga tükk kujutab kindla looma- või taimeosa ja peab sobima täpselt etteantud kohale. Iga pusletüki juurde kuulub väike nupukujuline käepide, mis teeb tükkide haaramise lastele lihtsaks ning aitab samal ajal arendada nende käelihaseid. Need huvitavad ja elutruud õppevahendid soodustavad väikelaste käe-silma koordinatsiooni ja peenmotoorika arengut, laiendades ühtlasi nende sõnavara ning toetades loogilise mõtlemise arengut. Need pusled on suurepärased vahendid, et äratada lastes huvi loodusteaduste vastu. 

Lisainfo

Bränd

Põhimaterjal

Sobilik vanus

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “bioloogia nupupusle “Leht””